Cześć, jestem Gerard

Czytasz bloga z dziedziny branży HVAC na Śląsku

Co ma negatywny wpływ na nasz przewód kominowy?

komin

Zapewne nie wszyscy wiedzą o tym, iż o przewód kominowy należy dbać, jednocześnie jego konserwacja należy do obowiązków i zadań kominiarza. Oczywiście ocenia on również stan techniczny i stwierdza, czy niezbędna jest naprawa komina z powodu nieszczelności czy oddziaływania wielu innych czynników jakie mają na niego adekwatny wpływ.

Pierwsze o czym mowa, to niestety popełnianie błędów przez osoby odpowiedzialne za budowę komina, tutaj niejednokrotnie okazuje się, iż wady konstrukcyjne ewentualnie źle dobrane materiały ponoszą odpowiedzialność za to, iż w dosyć krótkim czasie konieczna jest naprawa komina. Dodatkową kwestią jest również jego czyszczenie z sadzy, co również należy do zadań kominiarza, jednak niekiedy robimy to zdecydowanie za rzadko, zatem dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń jakich de facto należy uniknąć.

Jeżeli nie dbamy o nasz komin, to nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż w dosyć krótkim czasie dojdzie do jego uszkodzenia a raczej rozszczelnienia, to bardzo poważny problem jakiego usunięcie wymaga wykonania odpowiednich prac związanych na przykład z frezowaniem komina lub ze szlamowaniem wewnętrznych ścian przewodu kominowego. Czynniki jakie wpływają niekorzystnie na nasz przewód kominowy to jak najbardziej związki powstałe w procesie spalania, różnica między wysoką oraz niską temperaturą, niekiedy opady atmosferyczne. Nie ma zatem jakichkolwiek wątpliwości, iż nasz komin zużywa się od momentu jego zbudowania, co za tym idzie prędzej czy później naprawa komina będzie czymś oczywistym i niezbędnym w aspekcie jego dalszej eksploatacji.