Cześć, jestem Gerard

Czytasz bloga z dziedziny branży HVAC na Śląsku

Klimatyzator do domu lub firmy

Każdy z nas rozumie doskonale jak bardzo wyczerpujące jest przebywanie w zakresach temperatur, do których nie nawykliśmy. My, ludzie ze środkowej Europy, najbardziej cenimy sobie pośrednie zakresy temperatur. Jeżeli chcemy mieć wysokie temperatury to tylko kiedy jesteśmy na wakacjach, w miejscu dość odległym od Polski, lecz nie u nas w domu. Utrudnia nam to bowiem normalne funkcjonowanie i pracę.

klimatyzatoryOkres wysokich, letnich temperatur przeszedł tego roku już do historii, lecz warto przysposobić się na ich powrót w roku przyszłym. Sposobem na to jest instalacja klimatyzatora w mieszkaniu (a jeżeli masz przedsiębiorstwo, to także w twoim warsztacie czy biurze) - przeczytaj więcej… Rzecz jasna najwygodniej jest przewidzieć zamontowanie klimatyzacji już na stadium budowy, bo jego instalacja wiąże się z potrzebą zrobienia jakiegoś otworu w ścianie. Klimatyzatory składają się bowiem z części, która znajduje się wewnątrz budowli, jak i z części zamontowanej po drugiej stronie muru, której rolą jest pompowanie świeżego powietrza z dworu i usuwanie powietrza z wnętrza pokoju. Klimatyzator dodatkowo ochładza i zwilża nabierane do środka świeże powietrze. Równie dobrze może je dogrzać zimą, ale w tym selu potrzebny jest specjalny model klimatyzatora.

Poza dość sporym ceną samego urządzenia oraz jego instalacji koszty użytkowania klimatyzatora nie są tak zatrważające jak wielu ludzi uważa. Mogą być wręcz mniejsze niż koszt zasilania lodówki. Najpopularniejszymi wytwórcami klimatyzatorów na świecie są firmy Sinclair, Fujitsu, Gree, Midea, Daikin oraz Indesit. Kupując klimatyzator warto sprawdzić ofertę dystrybutorów tych marek.